بررسی محیط کار افسران پلیس از نظر طب کار(7)

تگ: طب کار،بهداشت حرفه ای،معاینات بدو استخدام،سم پاشی،آزمایشگاه معتمد،محیط زیست،آزمایش آب،تائیدیه ارت،تائیدیه دیگ،تائیدیه جرثقیل،سنجش گازهای خروجی دودکش،مشاوره و ایزو

 19 اسفند 1397

بررسی محیط کار افسران پلیس از نظر طب کار(7)

پیرو مقاله چهارم که در مورد طب کارو بهداشت  حرفه ای و مزایای وجود هر دو برای شما عزیزان مطالبی را جمع آوری کرده بودیم، در این مقاله می خواهیم به ادامه مطلب بپردازیم.

طبق مطالعات انجام شده توسط طب کار و بهداشت حرفه ای، خطرات مختلفی که افسران پلیس را دچار نگرانی کرده است شناسایی شده و آن ها را طبق طبقه بندی های سازمان بین المللی خطرات، طبقه بندی کرده ایم.

اکثر مطالعات شناسایی شده در مورد خطرات شغلی، آسیب ها و بیماری هایی که مربوط به افسران پلیس با شرایط آفریقای جنوبی به عنوان یک کشور با درآمد بالا بود گزارش شده است. بنابراین می توان گفت که این کشور یک مبنای خوب برای ازیابی سیاست های مربوط به بهداشت حرفه ای و طب کار می باشد. همچنین این بررسی ها نیازمند بهبود دانش، اقدامات کنترل شده، مدیریت و مشارکت ذینفعان است.

براساس این یافته ها، برای رسیدگی به خطرات شناسایی شده درتحقیقات طب کار و بهداشت حرفه ای به یک سیاست کلی sapsاحتیاج است تا بتوان بهتر شرایط خطراتی که افسران پلیس را تهدید می کند  کنترل کرد.

با توجه به این که saps در این زمینه می تواند اطلاعات دقیقی در اختیار طب کار و بهداشت حرفه ای قرر بدهد، بنابراین بهتر می توان خطرات را شناسایی کرد  و راه حل هایی برای رفع آن پیشنهاد داد. برای اینکه طب کار و بهداشت حرفه ای در یک کشور  نهادینه شوند، باید فرهنگ ایمنی آن کشور رشد کند. منظور ازفرهنگ ایمنی داشتن یعنی تغییر نگرش ها، باورها، هنجارها و شیوه هایی است که باعث میشود افسران پلیس در مواجهه با شرایط خطرناک دیگر دچار نگرانی نشوند. به عنوان مثال در محل هایی که فرهنگ ایمنی بخشی از فرهنگ سازمانی است، افسران پلیس به راحتی می توانند خطرات احتمالی که در حین انجام عملیات ها ممکن است برایشان اتفاق بیفتد را، بپذیرند.

برای ارتقای سطح فرهنگ ایمنی طب کار و بهداشت حرفه ای به منظور حفظ سلامت افسران پلیس، ضروری است که از روشی استفاده شود علاوه بر حفظ ایمنی مأموران پلیس مقرون به صرفه نیز باشد. و هم چنین این که این روش ها طبق تعهدات و قوانینی باشد که زیر نظر saps عمل کند.

هدف اولیه تحقیقات و بررسی های طب کار و بهداشت حرفه ای، شناسایی خطرات، آسیب های شغلی، جراحات و بیماری هایی است که افسران پلیس آفریقای جنوبی را تحت تأثیر قرار می دهد. بنابراین نیازمند اقدامات پیشگیرانه مانند آموزش افسران پلیس برای کاهش آسیب های شغلی مرگ و میر و ناشی از تصادف است.

در چندین مقاله پیشین تا الان در مورد خطرات، آسیب ها، نکرانی ها، استرس ها و... که ممکن بود زندگی افسران پلیس را در نقاط مختلف جهان را به مخاطره بیاندازد و این که بهداشت حرفه ای و طب کار چه نقشی می توانند در کاهش این امر داشته باشند، برای شما مطالبی را گردآوری کرده و در اختیار شما عزیزان قرار دادیم.

به عنوان یک نتیجه گیری کلی می توان گفت که، طبق تحقیقات طب کار وبهداشت حرفه ای ، خطرات فیزیکی مانند آسیب رسیدن به گوش افسران پلیس، خطرات شیمیایی می تواند به میزان بالای آلودگی هوا مرتبط باشد، که می تواند منجر به بیماری سرطان شود. خطرات آرگونومیک مانند دردعضلانی که به دلیل رانندگی به مدت طولانی است.

بنابراین بهداشت حرفه ای و طب کار باید به طور جامع در سرتاسر نقاط جهان فرهنگ سازی شود تا حداقل خطرات و آسیب ها برای افسران پلیس رقم بخورد و از نگرانی آن ها کاسته شود.این چنین تحقیقاتی که طب کار و بهداشت حرفه ای روی آن به برری پرداختند می تواند بر سیاست و هم چنین اصول مدیریت و مداخلات افسران پلیس تأثیر گذار باشد و باعث توسعه فرهنگ ایمین در این زمینه شود.

مطالب مرتبط

بیشتر از وبلاگ زیصا بخوانید