بررسی محیط کار کارکنان بازیافت زباله های الکتریکی(2)

تگ: طب کار،بهداشت حرفه ای،معاینات بدو استخدام،سم پاشی،آزمایشگاه معتمد،محیط زیست،آزمایش آب،تائیدیه ارت،تائیدیه دیگ،تائیدیه جرثقیل،سنجش گازهای خروجی دودکش،مشاوره و ایزو

 05 فروردین 1398

بررسی محیط کار کارکنان بازیافت زباله های الکتریکی(2)

در این مقاله همانند مقاله قبل، که در مورد بررسی های کارشناسان طب کار و بهداشت حرفه ای مطالبی را برای شما جمع آوری کردیم و می خواهیم به ادامه مطلب بپردازیم.

کارشناسان طب کار و بهداشت حرفه ای برطبق آماری که به دست آورده اند به این نتیجه رسیده اند که متأسفانه، سایت های بازیافت الکترونیکی غیر رسمی  توسط دولت های محلی به خوبی تنظیم و هدایت نمی شوند و در بسیاری از این سایت ها ممنوعیت نظارت بهداشتی  وایمنی شغلی رعایت نشده است.

براساس تحقیقات کارشناسان طب کار و بهداشت حرفه ای، کارکنان بازیافت غیررسمی با استفاده از روش های تولید غیرخام و غیرتخصصی کار جمع آوری، مرتب کردن، جمع آوری و یا دفع زباله های الکترونیکی را به راحتی انجام می دهند.

طرز کار، کارکنانی که در بخش بازیافت های الکترونیکی کار می کنند به این صورت است که آن ها اغلب پوشش های پلاستیکی و لاستیکی را از سیم ها و دیگر قطعات فلزی که با ارزش هستند برای فروش مجدد که هدف نهایی فعالیت های بازیافت الکترونیکی می باشد متمایز کرده و سپس این قطعات را به بخش های مربوطه در بازیافت مواد منتقل کرده و درآن جا برای تولید مواد جدید به کار گرفته می شوند.

طبق تحقیقات تیم کارشناسان طب کار و بهداشت حرفه ای، تمامی این نقل و انتقال های زباله ها در کشورهای فقیر به دور از رعایت ایمنی شغلی و امکانات بهداشتی و یا آموزش های ایمنی انجام می شو. این امر می تواند کارگران زباله های الکترونیکی را در معرض افزایش خطر آسیب، قرارگرفتن در معرض سر و صدا، کاهش سطح شنوایی کارکنان و چندین اثر نامطلوب بهداشتی مرتبط با کارخود قرار دهد. طبق تحقیقات کارشناسان طب کار و بهداشت حرفه ای، علاوه بر اثرات نامطلوب سلامت جسمی کارکنان، همچنین ممکن است استرس شخصی و شغلی ناشی از عوامل مؤثر بر زندگی کارکنان مانند کارکنانی که مهاجرهستند بر سلامت روان آن ها تأثیر گذار باشد.

 این در حالی است که در کشورهای با در آمد بالا روش های کاری ایمن، تجهیزات حفاظتی شخصی برای کارکنان جمع اوری زباله و...همه و همه از خصوصیت های مشترک در تنظیمات رسمی کارکنان بخش جمع آوری زباله ها می باشند.

براساس بررسی های کارشناسان طب کار و بهداشت حرفه ای، توجه به قوانین تلاش برای بهبود سلامت شغلی در بین کارکنان زباله های بازیافتی منجر به ایجاد شرایط شغلی مناسب، زندگی بهتر، دستمزد های بالاتر می شود.

روش های جمع اوری اطلاعات کارشناسان طب کار و بهداشت حرفه ای را در چند خلاصه بندی کرده ایم. تمام این روش ها توسط هیئت نظارت موسسات دانشگاه میشیگان تایید شد. این تیم تحقیقاتی متشکل از دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگا است.

طبق تحقیقات کارشناسان طب کار و بهداشت حرفه ای در ماه می 2014، بعد از جمع آوری زباله های 18 ساله، به این نتیجه رسیدند که چندین نفر از کارکنان بخش جمع آوری زباله های الکترونیکی را استخدام کنند. همه شرکت کنندگان یک مصاحبه جامع را انجام دادند که به ترتیب اولویت هایشان توسط تیم استخدام کارشناسان طب کار و بهداشت حرفه ای جرا می شد.

مصاحبه شامل پرسش هایی مانند سن، مذهب، وضعیت تأهل، تحصیلات و مکان زندگی و همچنین اطلاعات شغلی مانند فعالیت های کاری، مدت زمان کاری، استفاده از تجهیزات حفاظتی شخصی بود.

در ادامه با مطالب بیشتری در این رابطدر اختیار شماخواهیم بود.

مطالب مرتبط

بیشتر از وبلاگ زیصا بخوانید