بررسی بیماری های روده در کارکنان پتروشیمی از دیدگاه طب کار(2)

تگ: طب کار،بهداشت حرفه ای،معاینات بدو استخدام،سم پاشی،آزمایشگاه معتمد،محیط زیست،آزمایش آب،تائیدیه ارت،تائیدیه دیگ،تائیدیه جرثقیل،سنجش گازهای خروجی دودکش،مشاوره و ایزو

 10 اردیبهشت 1398

بررسی بیماری های روده در کارکنان پتروشیمی از دیدگاه طب کار(2)

در این مقاله مطابق مقاله قبل که به بررسی در مورد بیماری های ریوی که کارگران صنایع پتروشیمی در ارتباط با شغل خود با آن درگیر هستند و این که کارشناسان طب کار و بهداشت حرفه ای چه تلاش ها و بررسی هایی در این زمینه داشه اند، می خواهیم مطالب جدیدی را برای شما عزیزان شرح دهیم.

طبق تحقیقات اخیری که کارشناسان طب کار و بهداشت حرفه ای برروی موضوع بیماری های ریوی در میان کارگران داشتند، نشان داده شد که میکروبیوتا که در روده است نقش مهمی در حفظ سلامت ریه دارد و برای کارشناسان طب کار و بهداشت حرفه ای تبدیل به مرز جدیدی در رابطه با مطالعه های مرتبط با ریه شد. کارشناسان طب کار و بهداشت حرفه ای برای بررسی تنوع میکروبیوتا در روده از مدفوع افراد سالم و بیمار مبتلا به میکروبوتاسیون روده نمونه گیری کردند. طبق این آزمایش، نشان داده شد که برخی از گونه های باکتری هایی میزان قابل توجهی از هیستامین را در بیماران مبتلا به میکروبوتاسیون ترشح می کنند. از تحقیقات کارشناسان طب کار و بهداشت حرفه ای به این نتیجه رسیدیم که باکتری های سالم روده در مواجهه با بیماری های مختلف مربوط به روده دخیل هستند.

براساس تحقیقاتی که از کارشناسان طب کار و بهداشت حرفه ای رسیده، نشان داده شد که میکروب بیوتین روده نوزودانی که تازه به دنیا امده اند موجب ایمنی روده آن ها شده و همچنین باعث جلو گیری از پنومونی  می شود.

بر همین اساس کارشناسان طب کار و بهداشت حرفه ای نتیجه گرفتند که میکروبیوتا در روده نقش مهمی در حفظ سلامت ریه ایفا می کند و هرگونه تغییر در میکروبیوتاسیون روده ممکن است منجر به بیماری های مربوط به ریه شود، به خصوص برای کارگرانی که در صنایع پتروشیمی و فولاد مشغول به کار هستند.   طبق تحقیقات و بررسی های کارشناسان طب کار و بهداشت حرفه ای روی این موضوع، به این نتیجه دست یافتند که میکروبیوتای روده علاره بر این که در صنایع فولاد و پتروشیمی در اثر فرآیند های شیمیایی  و هم چنین استفاده از سیلیس برای کارکنانی که در این مکان ها کار می کنند باعث بیماری می شود، به طور کلی می توان نتیجه گرفت که بسیاری از عوامل از جمله رژیم غذایی، رفتار های شیوه ی زندگی و محیط زیست می توانند عملکرد میکروبیوتای روده را تغییر دهند و همان طور که کارشناسان طب کار و بهداشت حرفه ای اعلام کردند، هرگونه تغییر در میکروبیوتای روده موجب بیماری های ریوی می شود.

برهمین اساس کارشناسان طب کار و بهداشت حرفه ای نظریه ای را مطرح کردند مبنی بر این که استفاده از سیلیس در بعضی از صنایع مانند پتروشیمی باعث تغییر در ترکیب میکروبیوتای روده شده  که به نوبه خود با فیبروز پیشرونده ریوی همراه است. بنابراین کارشناسان طب کار و بهداشت حرفه ای فرضیه خود را برای پی بردن به صحت موضوع تست کردند. نتابج آزمایشات کارشناسان نشان داد که بیماران مبتلا به میکروبوتاسیون دارای یک نمای کلی از جامعه میکروبی در روده خود هستند که متمایز از افراد سالم است. به طور کلی می توان نتیجه گرفت که بررسی ها و آزمایشات کارشناسان طب کار و بهداشت حرفه ای برای تشخیص به موقع بیماری میکروبوتاسیون مفید است.

در ادامه با مطالب جدیدی از بررسی های کارشناسان طب کار و بهداشت حرفه ای برروی شغل های جدید در اختیار شما عزیزان خواهیم بود.

 

مطالب مرتبط

بیشتر از وبلاگ زیصا بخوانید