بررسی شغل آتش نشانی ازدیدگاه طب کار(2)

تگ: طب کار،بهداشت حرفه ای،معاینات بدو استخدام،سم پاشی،آزمایشگاه معتمد،محیط زیست،آزمایش آب،تائیدیه ارت،تائیدیه دیگ،تائیدیه جرثقیل،سنجش گازهای خروجی دودکش،مشاوره و ایزو

 16 اردیبهشت 1398

بررسی شغل آتش نشانی ازدیدگاه طب کار(2)

پیرو مقاله قبل که راجع به خطراتی که آتش نشان ها را دنبال می کند و این که کارشناسان طب کار و بهداشت حرفه ای  با توجه به تحقیقاتی که در این زمینه داشتند به این نتیجه رسیدند که برای عملکرد صحیح آتش نشان ها در موقعیت های بحرانی باید آمادگی جسمانی لازم را دارا باشند در غیر این صورت شرایط لازم برای انجام عملیات را نخواهند داشت صحبت کردیم. در مقاله جدید با مطالب جدید به ادامه بحث قبل خواهیم پرداخت.

براساس اطلاعات به دست آمده از کارشناسان طب کار و بهداشت حرفه ای، آکادمی های آتش نشانی آموزش های جدیدی را برای آتش نشان ها ارائه می دهند به این صورت که آتش نشان ها اهمیت تمرین تناسب اندام را به عنوان نیروی تازه کار آغاز نمایند. طبق تحقیقات کارشناسان طب کار و بهداشت حرفه ای آکادمی های آتش نشانی فعلی در ایالات متحده به منظور تمرکز جسمانی به غیر از مهارت های فیزیکی که در هنگام تمرین آتش نشانی آموزش داده می شود، کم است.

کارشناسان طب کار و بهداشت حرفه ای آزمایشی مبنی بر این که داوطلبانی که می خواهند اتش نشان شوند را در نظر گرفتند. این آزمایشات از لحاظ جسمی و فاقد نیاز به سطح بالایی از تناسب اندام هستند. هدف کارشناسان طب کار و بهداشت حرفه ای از این تحقیق آزمایشی، ارزیابی پذیرش، نتایج مربوط به آمادگی جسمانی و عملکرد شغلی با کارکنان آتش نشانی بود. کارشناسان طب کار و  بهداشت حرفه ای براساس تحقیقاتی که داشتند فهمیدند که یک برنامه آموزشی هست به اسم TF20 که یک برنامه آموزشی ابتکاری آن لاین است که مخصوص افرادی است که قصد استخدام در اداره آتش نشانی را دارند. در این برنامه یک اصول آموزشی پایه ای را در زمینه آمادگی جسمانی، سلامت روانی و تغذیه برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است. طبق آمار به دست آمده از کارشناسان طب کار و بهداشت حرفه ای هدف این برنامه ی آموزشی، بهینه سازی عملرد شغلی آتش نشان ها، مقاومت در برابر آسیب، ثبات، تحرک، قدرت و استقامت آتش نشان ها می باشد. براساس بررسی های کارشناسان طب کار و بهداشت حرفه ای  اعلام کردند که برنامهTF20 بخشی از یک برنامه آموزشی بود که تمرینات استقامتی و مقاومتی و راهنمای عملکرد ذهنی را برای آتش نشان ها فراهم می کند. کارشناسان طب کار و بهداشت حرفه ای با بررسی هایی که در این زمینه داشتند به این نتیجه رسیدند که TF20 به عنوان یک معیار عملکرد حرفه ای شغلی در میان آتش نشان ها مورد استفاده قرار گرفت.زیرا از این برنامه برای استخدام آتش نشانان جدید استفاده می شود. نتیجه ای که کارشناسان طب کار و بهداشت حرفه ای از TF20 گرفتند این بود که این برنامه به عنوان بخشی از یک برنامه آموزش آکادمی ویژه برای استفاده آتش نشان هایی است که برای درک اهمیت کار آتش نشانی در آغاز کار آن هاست. به طور کلی از نتایج و تحقیقات کارشناسان طب کار و بهداشت حرفه ای فهمیدیم که کسانی که قصد استخدام در آتش نشانی را دارند باید قوای جسمانی و تناسب اندام لازم را دارا باشند.

در ادامه با مطالب جدید در اختیار شما عزیزان خواهیم بود.

مطالب مرتبط

بیشتر از وبلاگ زیصا بخوانید