بررسی محیط کار افسران پلیس از نظر طب کار(3)

تگ: طب کار،بهداشت حرفه ای،معاینات بدو استخدام،سم پاشی،آزمایشگاه معتمد،محیط زیست،آزمایش آب،تائیدیه ارت،تائیدیه دیگ،تائیدیه جرثقیل،سنجش گازهای خروجی دودکش،مشاوره و ایزو

 09 اسفند 1397

بررسی محیط کار افسران پلیس از نظر طب کار(3)

پیرو مطالب قبل که راجع به طب کار در محیط افسران پلیس برای شما عزیزان صحبت کردیم، در این مقاله می خواهیم برای شما  ادامه مطالب قبل را برایتان شرح دهیم.

افسران پلیس با توجه به موقعیت خود نقش و مسئولیت های متفاوتی دارند. نقش هایی که شامل، گشت، تمرین شلیک، شرکت در صحنه جرم و یا شهادت در داددگاه می باشد.

بر اساس تحقیقاتی که طب کار و بهداشت حرفه ای بر ایالات متحده داشته اند نشان داد که وظایف مربوط به خلاصه مرگ ناگهانی قلب افسران پلیس به دو صورت روزمره و یا غیر معمول دسته بندی می شوند.

وظایف روزمره به طور کلی به عنوان بخشی از کار های روزانه انجام می شود، در حالی که وظایف غیرمعمول عبارتند از مواردی که در شرایط پیش بینی نشده انجام می شود. خطر آسیب یا مرگ بستگی به این دو نوع وظایف انجام شده توسط افسران پلیس دارد.

طبق تحقیقاتی که طب کار و بهداشت حرفه ای در ایالات متحده داشته اند،  نشان داد که وظایف غیر معمول خطر ابتلا به حمله یا تیر اندازی را افزایش می دهند که ممکن است منجر به مرگ افسران پلیس شود. نتایج خطرات مربوط به وظایف خاص می تواند به طور جدی به سلامتی و ایمنی افسران پلیس در کوتاه مدت یا دراز مدت منجر شود. بنابراین لازم است که دانش و آگاهی کافی در زمینه طب کار و بهداشت حرفه ای برای بهبود کمک به خطرات شغلی و اثرات آن درمیان افسران پلیس داده شود.

وجود برنامه  بهداشت حرفه ای و طب کاربرای جلوگیری از میزان کاهش مرگ و میر در میان افسران پلیس نه تنها یک حق انسانی است و مسئولیت ارائه خدمات بهداشتی و درمان از مزایای این مجموعه به شمار می رود. این امر منجر به بهره وری و نوآوری کارکنان افسران پلیس می شود، علاوه بر این ها روحیه رضایت شغلی و کارایی در محل کار افزایش میابد.و دیگراین که به ارزیابی بازده سرمایه گذاری و تخصیص منابع کمک می کند.

بر اساس شواهدی که در سایر کشورها مانند استرالیا جمع آوری شده است، نشان داده شده که وجود برنامه های طب کار و بهداشت حرفه ای جنبه های مثبتی را دارا می باشد، از جمله هزینه های مقرون به صرفه بودن این برنامه ها و هم چنین این که کمک زیادی به اقتصاد و بهره وری می کنند.

بهداشت حرفه ای و طب کار دارای برنامه هایی سازمان یافته می باشند که به پیشگیری از آسیب ها و مدیریت برنامه ریزی کمک میکنند. گزارش های ناشی از آسیب شغلی یا بیماری ها به اجرای مؤثر برنامه هایی که بهداشت حرفه ای و طب کار آن ها را مدیریت می کنند، کمک می کند. این برنامه ها می تواند موجب کاهش اثرات ریسک خطرات مرتبط با کار در کشور هایی که در حال استفاده از علم طب کار و بهداشت حرفه ای برای توسعه درآمد خود هستند، باشد.

شناسایی SAPS عمومی بدون داشتن برنامه های بهداشت حرفه ای و طب کار امکان پذیر نمی باشد. علاوه براین، با توجه به این که تعداد زیادی از افسران پلیس با خطرات شغلی، جراحات یا بیماری هایی که در ارتباط با شغل خود بر آن ها تآثیر می گذارد، وجود برنامه های بهداشت حرفه ای و هم چنین طب کار برای آن ها لازم و ضروری می باشد.

شناسایی خطرات شغلی و اثرات آن در میان نیروهای پلیس، می تواند به ارائه راهبردهای مدیریتی برای بهبود سلامت و ایمنی افسران پلیس کمک می کند، که همه این ها بدون وجود بهداشت حرفه ای و طب کار امکان پذیر نمی باشد. تجربه نشان داده است که محیط کار سالم و ایمن، روابط خوب کار را تسهیل می کند. علاوه بر این خوب مدیریت کردن برنامه های بهداشت حرفه ای وطب کار، می تواند باعث افزایش امنیت و کاهش میزان جرم و جنایت شود.

آسیب های بهداشتی و بیماری ها بر سلامت جسمی، روانی و اجتماعی افسران پلیس تأثیر می گذارند و پیامد های مختلفی را برای آن ها به دنبال خواهد داشت.

 

مطالب مرتبط

بیشتر از وبلاگ زیصا بخوانید